5’li_yesil_kitap_serisi | Meraklı Tilki, Resimli öykü, hikaye, çocuk kitapları

5’li_yesil_kitap_serisi

SATIŞTA!
5'li Yeşil Kitap Serisi Logo 5’li Yeşil Kitap Serisi
Kampanya - Beşli Yeşil Kitap Serisi
Yazan Esra Şanal
Resimleyen Esra Şanal
Serisi Yeşil Kitap Serisi
Kitap Sayısı 5 adet
Basım Tarihi 2019
Boyut 4 hikaye kitabı: 24cm x 24cm
Boyama kitabı: 29.5cm x 20.5cm
Yaş Okul öncesi
Kapak: Kuşe karton kapak
Stokta var
Fiyat 179.50 (Kampanya süresince 99.80TL)
n11
Satın al

KARGO ÜCRETSİZ!


5’li Yeşil Kitap Serisi; yaşadığımız dünya ve çevresel farkındalık ana temasına sahip 4 hikaye kitabı ve 1 adet Boyama ve Resimleme Kitabı’ndan oluşuyor.

Yunus Yumi, Martı Muti, Arı Vuzi ve Kirpi Kupi; sımsıcak öyküleri ve capcanlı resimleri ile arkadaşlık, yardımlaşma, hayvan sevgisi, empati duygusu, sorunlarla başa çıkabilme, özgürlük gibi yan temalar içeriyor. Resim – metin dengesi gözetilerek, okul öncesi ve okumaya yeni başlayan çocuklar için yayıma hazırlanan serinin hem hikaye kitaplarının hem de Boyama ve Resimleme Kitabı’nın editörlüğünü, akademisyen Dr. Elif Kurtuluş KÜÇÜKOĞLU yaptı.

Yeşil Kitap Serisi’nin tamamlayıcı ürünü olan Boyama ve Resimleme Kitabı ise; çocukların hem eğlenip hem de yaratıcılıklarını geliştirmeleri için özel olarak hazırlandı. Kitap içinde; çocukların istedikleri gibi yerleştirebilecekleri, seri kitap kahramanlarından oluşan ‘’çıkartma sayfaları’’ da bulunuyor.

YEŞİL KİTAP SERİSİ EDİTÖR NOTU:

Yaşadığımız dünyanın kaynakları hızla tükenirken, çocukların çevre bilinci kazanmaları son derece önemli. Gelecek onlara ait. Çevresel farkındalıkları yüksek, doğaya ve tüm canlılara saygılı nesiller yetiştirebilmek için farkındalıklarını erken dönemden itibaren arttırabilmek çok önemli.

Yeşil Kitap Serisi, dünyanın tek sahibinin insanlar olmadığı, diğer canlıların da yaşam haklarına saygı göstermemiz gerektiğine dair ipuçlarını problem durumu içeren örneklerle çocuklara sunuyor.

Ağaç yaşken eğilir, demiş atalar. Erken yaşlarda çevresel duyarlılık kazanmış çocuklar gelecekte çok daha yaşanabilir bir dünya inşa edecektir. Yeşil Kitap Serisi, muhteşem resimleri, çarpıcı hikayeleri ve akıcı anlatımıyla etkili bir başlangıç sunacaktır.

Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi

Dr.Elif Kurtuluş KÜÇÜKOĞLU