23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yaklaşırken… | Meraklı Tilki, Resimli öykü, hikaye, çocuk kitapları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yaklaşırken…

Meraklı Tilki 23 Nisan Balonlu Kutlama

 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramımız yaklaşıyor. Barış ve kardeşliği simgeleyen 23 Nisan, dünyanın ilk çocuk bayramı olması nedeniyle de ayrı bir öneme sahip. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı günde, çocuklar için pek çok etkinlik düzenleniyor.

 Meraklı Tilki; bayram yaklaşırken, çocukların bu günü doya doya yaşayabilmeleri için onlara ve ailelerine, İstanbul’da bir kaç etkinlik önerisi yapmak istedi.


Oyuncak Müzesi

 Meraklı Tilki’nin ilk önerisi İstanbul Oyuncak Müzesi’nden. Müzede şenlik havasında gerçekleşecek kutlamalar, 23 nisan günü saat 13.00-15.00 arasında olacak. Aynı güne özel 0-18 yaş arası misafirler müzeyi ücretsiz gezebilecek.

Alıntı: Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi
.
Tuzla Belediyesi 23 Nisan Çocuk Festivali

Şelale Eğitim Parkı

 Tuzla Belediyesi, 23 Nisan günü 11.00-18.00 arası Şelale Eğitim Parkı’nda, Çocuk Festivali düzenliyor.Çocuk tiyatrosundan Uçurtma Festivali’ne; cambaz ve kukla gösterilerinden çeşitli oyunlara kadar pek çok etkinlik yer alıyor. O gün hava da güzel olursa çocuklar eğlenceye doyamayacak. Meraklı Tilki’nin merakla beklediği etkinlik ise Uçurtma Festivali!

Alıntı: Tuzla Belediyesi

.

Selamiçeşme Özgürlük Parkı

 Bir diğer açık hava kutlaması da Kadıköy Belediyesi’nden. Şenlik, Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda, 12.30’da Çocuk Sanat Merkezi tarafından hazırlanan Ritmin Yıldızları konseriyle başlayacak. Pandomim topluluğunun düzenlediği renkli kortejler, bando, canlı heykel performansları, akrobatik gösteriler, jimnastik ve illüzyon gösterileri ve daha pek çok etkinlik çocuklara eğlenceli anlar yaşatacak. Her yaş grubuna uygun etkinlikler; bilim meraklısı çocuklar için atölyeler(roket bilim atölyesi, steam bilim atölyesi, elektrik bilim atölyesi, pil böcek bilim atölyesi,arkeolojik kazı çalışması) origami, resim ve karikatür atölyeleri gün boyu çocukları ağırlayacak. Bu yılın teması ‘’Çocuk Hakları’’ olarak belirlenen şenlikte tüm etkinlikler ücretsiz.

Alıntı: Özgürlük Parkı’nda 23 Nisan

Özgürlük Parkı'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları
.
Yaratıcı Çanta Atölyesi

İstanbul Modern Müzesi

 İstanbul Modern Müzesi, 23 Nisan tarihinde Kanyon’da gerçekleştireceği “Yaratıcı Çanta Atölyesi”’ne katılan çocuklar atölyelerde çocukların hayal dünyalarını bez çantalarda kendi resim çalışmalarıyla gösterebilecekleri yaratıcı fikirlerini hayata geçirecekler. 13.00-17.00 saatleri arasında, ücretsiz olarak ve 6-10 yaş grubuna yönelik bu atölyelerde çocuklar eğlenceli ve yaratıcı bir gün geçirecekler.

Alıntı: Yaratıcı Çanta Atölyesi

.

Sakıp Sabancı Müzesi

 Sakıp Sabancı Müzesi, Akasya-Acıbadem Avm’de, 23 Nisan tarihinde 4-12 yaş çocuklara, yaratıcı atölyeler açıyor. Çocuklar bu atölyelerde hem ünlü Türk ressamlarını tanıyacak hem de bu eserleri yeniden yorumlayacak. Atölyelere katılan her çocuk ve 2 yetişkine müze bileti armağan edilecek.

Alıntı: 23 Nisan’da Akasya-Acıbadem Avm’de

23 Nisan'da Akasya-Acıbadem Avm’de
.
Sakıp Sabancı Müzesi'nde çocuklar için ritim ve pandomim atölyeleri

Sakıp Sabancı Müzesi

 Sakıp Sabancı Müzesi, kendi bahçesinde, 23 Nisan günü çeşitli saatlerde 7-11 yaş çocuklar için ritim ve pandomim atölyeleri de açıyor. Çocuklarla birlikte velilerin de katılımına açık ve ücretsiz! (Müzenin tüm etkinlikleri rezervasyon gerektiriyor.)

Alıntı: Sakıp Sabancı Müzesi’nde çocuklar için ritim ve pandomim atölyeleri

.

Tüm çocuklara keyif dolu bir 23 Nisan diliyoruz.